Zalety blatów kuchennych z granitu

kuchnia

Blaty kuchenne z granitu stworzone przez naturę i zaprojektowane przez człowieka są pięknym, trwałym i opłacalnym wyborem do kuchni i łazienek. Termin granit pochodzi od łacińskiego słowa granum, które oznacza „ziarno”.

Granit jest często importowany z Europy, Afryki, Brazylii i innych regionów świata bogatych w kamień naturalny. Granit to atrakcyjny kamień naturalny, który doda koloru i ciepła Twojej kuchni. Granit to niezwykle twardy materiał, który nie ulega pęcherzom, zarysowaniom ani pęknięciom.
Z twardością granitu rywalizuje jedynie twardość diamentów. W rzeczywistości diamenty są używane do cięcia i polerowania granitu.

W ciągu ostatnich 10 lat granitowe blaty kuchenne stały się popularne wśród właścicieli domów, po tym, jak były popularne wśród projektantów od dziesięcioleci. Granit jest dostępny w setkach kolorów, od różnych odcieni bieli po brązy, czerwienie, zielenie, błękity i czerń. Najpopularniejsze odcienie to brąz i beż.

Inwestycje mieszkaniowe Warszawa

Oprócz tego, że są twarde, granitowe blaty kuchenne mogą przyjmować gorące przedmioty, takie jak garnki i patelnie, i są bardzo odporne na plamy na gorący tłuszcz i olej, jeśli są uszczelnione impregnatem na bazie silikonu. Można go łatwo wyczyścić i przyciąć do umywalki. Granit ma chłodną polerowaną powierzchnię, dzięki czemu jest doskonałą powierzchnią do rozwałkowania ciasta cukierniczego. Polerowane wykończenie granitu nie ściera się.

Blaty kuchenne z granitu są wyjątkowe, ponieważ nie ma dwóch identycznych kawałków granitu, dlatego granit stanowi ciekawy element projektu i dodaje kuchni pewnego bogactwa i tekstury, której nie ma na innych powierzchniach. Blaty kuchenne z granitu mogą stworzyć blask i elegancję, którą można znaleźć tylko w naturze. Granit dodaje osobowości i charakteru blatom kuchennym, który nie ma sobie równych. Blaty kuchenne z granitu mają naturalne piękno, które jest w stanie uzupełnić każdy ton drewna lub styl szafek.

Nie ma znaczenia, czy planujesz nowy dom, czy przebudowujesz istniejącą kuchnię, z granitowymi blatami kuchennymi możesz być pewien, że zwiększysz wartość swojego domu.

Remonterowie kuchni i budowniczowie domów doświadczyli gwałtownego wzrostu popytu na granitowe blaty kuchenne. Chociaż umieszczenie blatów granitowych może być droższe, pozostają one ulubionym wyborem dla bardziej ekskluzywnych domów, ponieważ utrzymują swoją wartość lepiej niż większość ulepszeń domu

Inwestycja w granitowe blaty kuchenne powinna zwrócić Ci co najmniej trzykrotność zainwestowanej kwoty. Jeśli sprzedajesz swój dom, przekonasz się, że kupujący, którzy chcą kuchennych granitowych blatów, będą skłonni zapłacić za dom więcej niż w przypadku płytek ceramicznych lub laminatu z tworzywa sztucznego.

Planowanie blatu granitowego w kuchni polega najpierw na wybraniu odpowiedniego koloru granitu. Skoncentruj się na najpopularniejszych kolorach. Mimo że odcienie granitu są zwykle neutralne, może się okazać, że określony kolor pasuje do wystroju Twojej kuchni.

Jeśli zastępujesz stary materiał blatu w swojej kuchni granitem, dokładnie zrób wykresy wszystkich wymiarów dla instalatora granitu. Jeśli instalacja nowych szafek jest częścią przebudowy kuchni, zapytaj producenta granitu, co zaleca do zabudowy szafek.

Ponieważ używasz tak doskonałego produktu, jak granit, powinieneś pomyśleć o odpowiednim typie zlewu do nowego granitowego blatu kuchennego. Zdecydowanie powinieneś rozważyć wybór zlewu podwieszanego ze stali nierdzewnej, w przeciwieństwie do zlewu górnego, który byłby trudny do czyszczenia.

Oprócz zainstalowania odpowiedniego rodzaju zlewu, ważne jest również, aby wybrać odpowiedni kran do zlewu. Bateria ze stali nierdzewnej pasowałaby dobrze do wyglądu bogatego granitowego blatu kuchennego.

Kolejnym ważnym obszarem jest modernizacja sprzętu szafy. Uchwyty i gałki powinny być również wysokiej jakości, aby dobrze podkreślały ogólny wygląd kuchni. Nawet jeśli nie wymieniasz szafek posiadających wysokiej jakości sprzęt, zrób te szafki i całą kuchnię
wyróżniać się.

Planując przebudowę kuchni, pamiętaj tylko, że granitowe blaty kuchenne będą stanowić światowej klasy dodatek i zwiększą wartość odsprzedaży Twojego domu.

Be the first to comment on "Zalety blatów kuchennych z granitu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*