Nowe trendy czerpią z przeszłości

Moda zmienna jest, to ewidentne. Fasony pojawiają się, wygasają i ponownie wracają po paru latach.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Znowu ostatnio gdzieniegdzie widać ów krój.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były nader wąskie i trochę za krótkie spodnie. Ta moda znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu tytułowanego slim, który charakteryzował się również przylegającymi marynarkami.

W latach czterdziestych ubiegłego wieku modne były nader obfite marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Czwarta dekada zeszłego wieku to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta tendencja powróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych naszego stulecia znów widać ten styl.

https://dantex-moda.pl