Makijaż – nieco istotnych podpowiedzi

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony obszar  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go prawidłowo robić? Miast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka czyni specjalistę. A ten rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, jak już ogarniesz pewne podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to choćby w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże trochę czasu na te ćwiczenia. Jeżeli trzymasz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy albo na zakupy. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz nauczyć się podkreślać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim zabierzesz się za kupowanie i testowanie owych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na brwi niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest natomiast tak dużo. Trudno powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Sprawdź też różne kosmetyki do brwi i nie limituj się wyłącznie do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej znacznie lepszy rezultat osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Wybieramy barwę podkładu. Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych wskazówek, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe typy cery. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, więc każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednak już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest weryfikować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Znakomicie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie zaakcentują defekty naszej cery.

https://www.makijaz.info.pl/medytacja-metoda-wima-hofa/

Be the first to comment on "Makijaż – nieco istotnych podpowiedzi"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*