Garść informacji na temat witaminy A

Witaminie A nadano pierwszą literę alfabetu nazwy, ponieważ była toż pierwsza odkryta witamina. Stwierdzono, że witamina A posiada wiele zastosowań w organizmie, w tym utrzymuje oczy w zdrowiu, wspomaga wzrost komórek, a także pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Wszelako witamina A jest nie tylko wchłaniana bezpośrednio, ale jest również wytwarzana przez organizm poprzez przekształcanie beta-karotenu w witaminę A.

Sama witamina A znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak jaja, mleko, wątroba i mięso. Beta karoten, który organizm może przekształcić w witaminę A, znajduje się w wielu owocach oraz warzywach, szczególnie w tych o barwie czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest toż, że spożywanie zbyt wielkiej liczby czystej witaminy A że być toksyczne. Istotne jest, ażeby nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia witaminy A. Rzeczywiste zalecane spożycie witaminy A różni się w zależności od wieku, płci oraz innych czynników danej osoby. Chociaż rzeczywista ilość spożytej witaminy A że być toksyczna, jeśli zostanie przekroczona zalecana dzienna porcja, istnieje znacznie wyższy limit ilości beta-karotenu, jaką można spożyć. Dlatego wskazane jest, aby skupić się na zdobyciu jak największej ilości beta-karotenu, który organizm może zmienić w witaminę A, zamiast spożywać duże ilości czystych pokarmów bogatych w witaminę A.

https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/

Sporo osób pamięta, jak powiedziano im, iż jedzenie dużej liczbie marchwi pomaga widzieć w noce i jest toż zrobione witaminą A, jaka jest wytwarzana z wysokiego poziomu beta karotenu, który znajduje się w warzywach. Inne pokarmy, które posiadają wysoki poziom beta karotenu, jaki można zmienić w witaminę A, to pomidory i ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak. Beta karoten jest stosowany nie tylko do tworzenia witaminy A, ale sam w sobie jest dobrym przeciwutleniaczem. Żaden z wchłoniętego beta-karotenu nie jest marnowany, albowiem nadmiar po przemianie w witaminę I jest stosowany do zwalczania szkodliwych wolnych rodników w organizmie. Witamina A pomaga też zwalczać infekcje i choroby, pomagając tkankom wyściełającym różne części ciała, w tym oczy, usta, nos, gardło i płuca, rosnąć, a także naprawiać je, jeżeli są uszkodzone, ażeby zapobiec infekcji. Dzieci też potrzebują dużo witaminy A, by pomóc ich kościom oraz zębom w prawidłowym rozwoju.

1 Comment on "Garść informacji na temat witaminy A"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*