Moda

Moda zmienia się, to bezsporne. Fasony pojawiają się, przemijają i znowu powracają po kilku latach.

Dekada lat siedemdziesiątych zeszłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w dziewiątej dekadzie zeszłego wieku. Znowu ostatnio tu i ówdzie można zobaczyć ten krój.

W szóstej dekadzie dwudziestego wieku popularne były bardzo opięte i trochę za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, który charakteryzował się również opiętymi marynarkami.

W czwartej dekadzie ubiegłego wieku popularne były bardzo szerokie marynarki i wielce szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Jednakże spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego wieku to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona moda wróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten styl.

 

https://litfashion.pl